Etkili Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur ?


Günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin güvenlik ve gözetim amacı ile kullanılmasının iş yerimizdeki etkisi çok yüksektir.İş yerleri için önerilen sistemler ihtiyaca ve kullanıcıların isteğine göre değişmektedir. Küçük bir işyeri 4 kameralı analog bir sistem ile yetinirken, fabrikalarda alanın büyüklüğüne göre 100 kameralı ip güvenlik sistemi gerekiyor.

AVM, fabrika ve büyük yapılarda 360 derece dönebilen ve zoom yapabilen speed dome veya da sadece zoom yapabilen kameralar gerekebiliyor, bu tür ürünlerin sistem içerisinde bulunması kullanıcıların sistem üzerindeki kontrolünü de artırmaktadır.

Sistemin uzun süre aktif çalışması ve herhangi bir sorun yaşanmaması için altyapı kablolarının açıktan görünmeyip korunaklı olarak yapılması, kameraların görüş açılarının ışık durumlarının ve kullanılacak lens özelliklerinin tesbit edilmesi ve mekana uygun ürünlerin seçilmesi gerekmektedir.

Doğru ürünlerin seçimi ve doğru altyapının uygulanması sistemin uzun süre sorunsuz çalışmasını ve görüntü kalitesinin yüksek olmasını sağlamaktadır.

Güvenlik kamera sisteminizin ihtiyacınıza çok daha etkili çözüm olabilmesi için alışılmışın dışında ip güvenlik kamera sistemleri nde alan ihlali, dikenli tel ihlali, kayıp eşya, yüz tanıma, yüz algılama, sahne değişimi algılama, seçili bölge maskeleme, nesne işaretleme gibi video analiz özelliklerini de kullanabilirsiniz.